Wyciskarka do soków Vita Juicer Novis Opinie

Choć na rynku sokowirówek, wyciskarek i blenderów pojawiło się już naprawdę wiele znakomitych urządzeń i wydawać by się mogło, że próżno szukać kolejnego, które połączy w sobie zalety wszystkich wymienionych to wyciskarka Vita Juicer Novis zaskakuje wszechstronnością. Gdyby przyznawać wyciskarce Vita Juicer Novis to trudno powiedzieć, czy najpierw należałoby docenić jej wszechstronność i wielofunkcyjność, czy rewelacyjny design dostępny w pełnej palecie kolorystycznej.


Więcej niż wyciskarka do soków i sokowirówka? Vita Juicer Novis!


Vita Juicer Novis to sokowirówka, wyciskarka do cytrusów i blender połączone w jednym, niewielkim urządzeniu. Niekwestionowaną wyższością tego małego kompaktu nad zwykłymi wyciskarkami do soków jest czas przygotowania napoju – z Vita Juicer Novis (dostępna w cook&love) przygotowanie soku jest o wiele szybsze. Nowością, z której ucieszą się wszyscy fani lekkich, klarownych soków, jest możliwość regulacji konsystencji – od niezwykle gęstej, po klarowną. Moją ulubioną spośród wielu wszechstronnych funkcji jest jednak górny stożek do wyciskania cytrusów. Uwielbiam sok z pomarańczy, a nic tak nie zniechęca jak żmudne obieranie i krojenie cytrusów na kawałki, które trwa dokładnie tyle ile przygotowywanie samego soku. Z Vita Juicer Novis kroję pomarańczę na połówki, przyciskam do stożka i cieszę się moim sokiem - żadnych żmudnych przygotowań. Szkoda jednak byłoby ograniczać się tylko do soku z pomarańczy, podczas kiedy z pomocą Vita Juicer Novis możemy przyrządzić napoje z dowolnych owoców lub warzyw. Aby ułatwić zadanie, urządzenie zostało wyposażone w autoregulację prędkości obrotowej. Dzięki temu w zależności od tego jakie owoce i warzywa wybieram, wyciskarka dobiera program tak, aby nigdy nie podgrzewać soku i nie tracić cennych mikroelementów.

 

Wiele kolorów, wiele możliwości


Oprócz niekwestionowanej wielofunkcyjności urządzenia, Vita Juicer Novis została wyposażona w kilka małych, ale niezwykle przydatnych detali. Po pierwsze, kiedy przygotowujemy sok, warzyw i owoców nie trzeba „wciskać” ani specjalnie kroić, ponieważ podajnik jest na tyle duży, aby nie blokować składników. Projektanci wyeliminowali również problem kapiącego soku i ubrudzonego blatu – resztki przygotowanego napoju zatrzymują się na specjalnym dzióbku, który łatwo zdemontować do mycia. Warto zauważyć, że pomimo wielu części i funkcji, a także niezwykle mocnego silnika, urządzenie podczas pracy pozostaje ciche i nie drga. Na koniec najważniejsza dla mnie kwestia - demontaż i mycie. Wszystkie części Vita Juicer Novis, które mają kontakt z przygotowywanymi przez nas sokami, można z łatwością zdemontować i, co najważniejsze, umyć w zmywarce. Vita Juicer Novis to również nie lada gratka dla miłośników nowoczesnych i kolorowych dodatków. Urządzenie występuje w ośmiu wersjach kolorystycznych, pośród których znajdują się energetyczna żółta, pomarańczowa, czerwona, zielona i błękitna, a także bardziej klasyczne modele – biały, czarny i kremowy.